Zestaw filtrów Levenhuk F8 „Układ Słoneczny"

Symbol: 50792
Dostępność: Mało
200.66
szt.
Zamówienie telefoniczne: 503683635 Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 24 godziny
Cena przesyłki:
0
  • Kurier (Pobranie) 0
  • Odbiór osobisty 0
  • Paczkomaty InPost 12
  • Poczta Polska 15
  • Poczta Polska (Pobranie) 20
  • Kurier UPS 35
Więcej o produkcie
Waga
0.2 kg

Zestaw filtrów Levenhuk F8 „Układ Słoneczny"
Osiem filtrów do okularów. Średnica oprawy: 1,25"

Zestaw filtrów Levenhuk F8 „Układ Słoneczny" składa się z ośmiu filtrów do okularów pomagających w szczegółowym badaniu Układu Słonecznego. Wszystkie filtry mają oprawę o średnicy 1,25" i są wyposażone w wewnętrzny gwint umożliwiający łączenie różnych filtrów.

Filtr księżycowy Levenhuk 1,25"
Ten filtr jest niezbędny do długotrwałych obserwacji Księżyca. Księżyc w fazie o jasności powyżej 80% odbija bardzo intensywne światło i może oślepić obserwatora. Właśnie dlatego czasami nie można go szczegółowo zbadać. Ten filtr zmniejsza „jasność" Księżyca, umożliwiając obserwacje jego powierzchni nawet podczas pełni.

Filtr optyczny Levenhuk 1,25" nr 8 (jasnożółty)
Ten filtr służy do obserwacji mórz i chmur pyłu na Marsie, szczegółów pasów Jowisza, a także Urana, Neptuna i Księżyca. Można go używać do obserwacji komet. Ma wysoki współczynnik przepuszczalności światła, więc jest odpowiedni do teleskopów o małej aperturze.

Filtr optyczny Levenhuk 1,25" nr 11 (żółtozielony)
Filtr o wysokim współczynniku przepuszczalności światła, który można stosować w teleskopach o małej aperturze. Przez ten filtr można obserwować Saturna (w szczególności przerwę Cassiniego) jak również Marsa i Jowisza. W refraktorach minimalizuje aberracje chromatyczne.

Filtr optyczny Levenhuk 1,25" nr 12 (żółty)
Ten filtr, podobnie jak poprzedni, można polecić posiadaczom teleskopów o małej aperturze. Dobrze przepuszcza światło oraz uwydatnia kontrast między szczegółami powierzchni Księżyca, Marsa i Jowisza. Można go również używać do obserwacji Wenus i komet.

Filtr optyczny Levenhuk 1,25" nr 23A (jasnoczerwony)
Rekomendowany do teleskopów z aperturami od 130 mm. Filtr służy do szczegółowego badania Marsa i Księżyca, a także zjawisk atmosferycznych na Saturnie i Jowiszu. Może być używany do obserwacji Merkurego o zmierzchu i Wenus w ciągu dnia. Przy użyciu tego filtra można wyraźnie zobaczyć ogony komet.

Filtr optyczny Levenhuk 1,25" nr 25 (czerwony)
Filtr do teleskopów z aperturą od 150 mm. To idealny wybór do obserwacji czap polarnych, mórz i chmur pyłu na Marsie, a także do obserwacji chmur na Jowiszu i Saturnie. Filtr można także stosować do obserwacji Księżyca.

Filtr optyczny Levenhuk 1,25" nr 56A (zielony)
Ten filtr jest niezwykle przydatny podczas obserwacji Jowisza. Uwydatnia szczegóły Wielkiej Czerwonej Plamy, jak również wielu subtelnych i słabo widocznych formacji atmosferycznych. Można go również używać do obserwacji Saturna i Wenus. Filtr sprawdza się również podczas badania powierzchni Księżyca. Pasuje do teleskopów o małej aperturze i częściowo eliminuje aberracje chromatyczne w refraktorach.

Filtr optyczny Levenhuk 1,25" nr 80A (niebieski)
To jeden z najpopularniejszych filtrów do badania planet Układu Słonecznego. Umożliwia szczegółową obserwację Wielkiej Czerwonej Plamy na Jowiszu oraz drobnych detali na biegunach Saturna. Filtr jest również powszechnie stosowany do obserwacji Księżyca, Marsa, Wenus i Merkurego.

Właściwości:
Osiem filtrów światła do obserwacji Księżyca, planet i komet
Filtry ze szkła optycznego przekazują ostry i wyraźny obraz
Kompatybilny z teleskopami o różnej aperturze
Gwint wewnętrzny umożliwia łączenie filtrów
Średnica tubusu 1,25"

Dane techniczne:
Materiał układu optycznego: szkło optyczne
Gwint zewnętrzny (do montażu w okularze): tak, 1,25''
Gwint wewnętrzny (do łączenia różnych filtrów): tak
Zakres temperatury pracy, °C: od -5 do 35

Parametry:
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: